Tímček

Milí priatelia,

v sobotu počas valentínskej púte radosti (9. februára 2013) bol predstavený valentínsky darček Tímček - kvetinka pre dievčatá. Máme z nej veľkú radosť. Tímček ako dom krásy, je ponúknutý dievčatám, aby si uvedomovali, k čomu sú ako ženy povolané. 

Takmer 40 rokov čakal ošarpaný dom na dokončenie, aby sa znovu zrodil ako Tímček a stal sa tým, kým mal byť. Konečne zažiaril vo svojej kráse, o ktorej sa mu ani nesnívalo. Je to ako príbeh o znovuzrodení človeka. Najprv láskou a dobrotou dovolí zmeniť svoje vnútro a to bohatstvo obety, potom zažiari aj navonok. Keby sme si vzali príklad z tejto premeny, boli by sme plní radosti a úprimnej čistej lásky. 

Tímček - dom pre dievčatá má byť domom krásy. Každá žena je stvorená pre lásku a pre krásu. Boh v nej vytvoril nežné materinské srdce, aby zjemňovala spoločnosť a učila svet láske. Chcem sa vám poďakovať za pomoc a podporu, ktorú sme pociťovali počas náročných mesiacov prežitých na stavbe. Aj tento dom sa stáva šperkom v depozite obce, ktorý ju už teraz zdobí. Je to ďalší z trojice darov, ktorý vám tu navždy zostane. Sme za to vďační Bohu a ľuďom, cez ktorých Boh konal a stále koná. Chcem vyjadriť svoju vďačnosť všetkým susedom našich troch domov za ich trpezlivosť a susedskú lásku.

o. Pavol